صفحه شخصی مسعود احمدنژاد   
 
نام و نام خانوادگی: مسعود احمدنژاد
استان: لرستان - شهرستان: خرم آباد
رشته: کارشناسی عمران - پایه نظام مهندسی: دو
شغل:  کارمند
شماره نظام مهندسی:  2530000513
تاریخ عضویت:  1390/03/09
 روزنوشت ها    
 

 ساخـت خانـه های مسکـونی در کـره مـاه بخش عمران

14

ساخـت خانـه های مسکـونی در کـره مـاه

و راهی بسوی گردشگری فضایی


بالاخره بعد از مدت ها حرف و حدیث درباره تصمیم سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا موسوم به ناسا درباره پروژه ساخت خانه و مجتمع های قابل زیست در کره ماه، این پروژه کلید خورد و ناسا گفته تا سال 2013 میلادی یعنی تا سال آینده دیگر تصمیم خود را عملی خواهد کرد.

این تصمیم مدت ها پیش و در حدود سه دهه پیش گرفته شده بود اما بارها به دلیل بار مالی سنگین این پروژه و مشخص نبودن فایده این کار به تاخیر افتاد اما اخیراً با ابداع روش های جدید و موثر و در عین حال کم هزینه ساخت خانه در کره ماه از سویی و کاربردهای پژوهشی و استفاده های توریستی که از این پروژه می توان کرد از سویی دیگر، ناسا را متقاعد کرده است که تا سال 2013 پروژه را خود را عملی کند.


تصاویر ابداعی ناسا از تحقق این پروژه و مرحله اولیه ساخت مجتمع های قابل زیست در کره ماه :یکی از دلایل دیگر به راه افتادن این پروژه، سود مالی فراوانی است که ناسا می تواند بابت گردشگران فضایی کسب کند. با ساخته شدن فضاپیماهای فضایی جدید که کاربرد توریستی و گردشگری دارند و پایین آمدن روزافزون هزینه های گردش فضایی، تا چند سال آینده کره ماه اولین کره غیر زمینی ای خواهد بود که گردشگران در آن به سیاحت خواهند پرداخت.


ساخت خانه های قابل سکونت جدید ناسا برای اقامت مهندسان و فضانوردانی
که قرار است پروژه ساخت منازل قابل زیست را در کره ماه پیاده کنند :در این پروژه قرار است سازمان فضانوردی اروپا و سازمان فضانوردی روسیه نیز با ناسا همکاری کنندو به همان نسبت از فواید و سودهای مالی آتی ساخت منازل قابل سکونت در کره ماه استفاده کنند.
سه شنبه 11 بهمن 1390 ساعت 11:55  
 نظرات    
 
م خلیلی 00:27 چهارشنبه 12 بهمن 1390
1
 م خلیلی
با تشکر...اضافه کنم که چند تصویر آورده شده، طرح مرحوم نادر خلیلی را نشان می دهد که برنده مسابقه خانه های روی کره ماه شده بود.
امیریاشار فیلا 13:22 چهارشنبه 12 بهمن 1390
0
 امیریاشار فیلا

با سپاس از شما و ضمن تأیید فرمایش سرکار خانم مهندس خلیلی؛
برای دوستداران موضوع، احتمالاً این خبر و فایل تصویری پیوستِ آن هم می‌تواند جالب باشد :

http://www.iiiwe.com/news/public/iranian_scientist_innovative_technology
مائده علیشاهی 16:09 یکشنبه 16 بهمن 1390
0
 مائده علیشاهی
بسیار ممنونم
از توضیحات خانم خلیلی و جناب فیلا هم تشکر میکنم.